blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG devil207
ČLÁNKY
GALÉRIE
DISKUSIE
1
SLEDUJETE BLOG
Vitajte na mojom blogu
Devil207Pomsta je sladká...
pridal Devil207 30.11. 2012 o 22:23

Pomsta je sladká. Aspoň tak sa to hovorieva. Čojaviem, či je to pravda. Skôr nie ako áno, vysvetlím prečo.
Dnes mi kamarát rozprával o jeho známom, ktorého ako malého šikanovali. Vysmievali sa mu a bili ho. Teraz sa zobral, že im to ide vrátiť. Spraví s nimi krátky proces, a bude to vybavené. Bude to vybavené?
Tak to v živote chodí. Ak vám niekto ublíži, a robí mu to radosť, chce vás ponížiť, a darí sa mu to, väčšinou sa vo vás zbiera zlosť. Je to ako tlak, ktorý sa raz musí niekde uvoľniť.
Jedna možnosť je, že aj cez to všetko dosiahnete v živote to, čo chcete. Budete šťastní, budete si žiť podľa predstáv, a všetka tá zlosť sa nejakým spôsobom premení na radosť a posilní vás. Myslím, že toto je tá správna cesta. Dosiahnuť úspech, ktorý bude nie len pre vás niečo skvelé a možno neuveriteľné, ale zároveň aj tým, ktorí vás tak nemajú radi z nepochopiteľných dôvodov ukáže, že vás nezlomili, že ste stále silný a že aj napriek tomu všetkému si teraz žijete ako ste si vysnívali.
Druhá možnosť je, že v živote nejde všetko tak, ako by ste si to predstavovali. Zlosť sa zbiera, a raz to proste dôjde do bodu, kedy ju musíte uvoľniť. To je ten horší prípad.
Vtedy sa stávate takým istým človekom, ktorému sa idete pomstiť. Ste ten istý zúfalec, ktorému už nezostáva nič iné, čo by mu urobilo radosť, len to, že bude ubližovať iným. Ste to isté hovado, ten istý tyran, ktorý kedysi ubližoval vám.
Argumentom môže byť to, že im len dotyčný chce ukázať, ako to prežíval on, nech si to prežijú aj oni. Čo sa hovorí? Že deti sú zrkadlom svojich rodičov, alebo tak nejak. Pri výchove dieťaťa mu rodič ide príkladom. Dieťa sa od neho učí a kopíruje jeho činnosti. Myslím, že by to tak malo byť všade. V každej oblasti života. Nemali by sme tým zlým ukazovať to zlé. Mali by sme im ísť príkladom, a ukázať im, že to ide aj po dobrom. My nie sme sudcovia ani kati.
Tuším som to už do jedného blogu písal. Jeden úžasný človek mi raz povedal, že tam "na druhej strane" každý dostane čo si zaslúži. Z nie celkom známeho dôvodu som mu uveril. Verím mu to dodnes. My nie sme tí, ktorí by mali rozdávať odplatu.

Na záver si dovolím citát "Aj keď sa ludia ku mne chovali jak hovadá, aj tak im všetkým prajem všetko najlepšie." - Strapo, skladba Pomotaná hlava, album 23Prístupov 4371
Kvalita článku
(68,6%) hlasov 7

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Tuning zraz Svidník 8.8.2015
[ 16.8.2015] (príspevkov 0)
"Na horskom bicykli dole kopcom..." - ča...
[ 27.6.2015] (príspevkov 0)
"Na horskom bicykli dole kopcom..." - ča...
[ 10.11.2014] (príspevkov 0)
Pomsta je sladká...
[ 30.11.2012] (príspevkov 10)
"Nemám strach povedať čo treba povedať.....
[ 20.11.2012] (príspevkov 3)
Idete von? Zostaňte v spojení
[ 15.11.2012] (príspevkov 2)
"Prestaň toľko rozmýšľať"
[ 4.11.2012] (príspevkov 4)
"Na horskom bicykli dole kopcom..." - ča...
[ 11.10.2012] (príspevkov 2)
Taký bežný deň
[ 4.10.2012] (príspevkov 6)
Nákupné centrum
[ 4.10.2012] (príspevkov 5)