blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG devil207
ČLÁNKY
GALÉRIE
DISKUSIE
1
SLEDUJETE BLOG
Vitajte na mojom blogu
Devil207"Na horskom bicykli dole kopcom..." - časť štvrtá
pridal Devil207 15.6. 2013 o 18:12

-Chcelo by to postaviť takú trať, aby nebola už na cestičke, ale aby sme si cestičku vysekali sami.
-To neni zly napad, ale s tym by bolo strašne veľa roboty, si si toho vedomý?

Nejak v tomto duchu sa niesli slová, ktoré začali pokračovanie písania histórie freeridu v Humennom. Nemyslím si, že preháňam, keď to tak nazvem. Nejak sme sa tak s partiou dostali k dvom kolesám a začali sme sa voziť po lese. Hľadali sme sa, hľadali, až sme sa našli ako poloviční piloti. Vymenili sme bicykle za také, ktoré boli vhodné na lietanie, a tak sme lietali. V bikeparkoch, v meste, všade, kde sa dalo. Nakoľko tu ale veľa možností na lietanie nie je, trebalo to radikálne riešiť... 
Tak sme sa niekedy v septembri 2012 zobrali a išli to riešiť. Začali sme ako trojica nadšených (no, ako kedy) bajkerov. Lopata a kladivo sa na čas stali našimi kamarátmi, a tešili sme sa z každého pokroku, ktorý sme na trati spravili. Vtedy sme ešte nevedeli, čo z toho bude, stavali sme, lebo sme mali radi jazdenie, a chceli sme si na to urobiť dobré podmienky. Často nám neprialo počasie, boli sme rozlietaní, alebo sme sa hádali (hlavne ja s kamarátom, týmto ho zdravím, je to fakt super človek aj napriek tomu že sa často nezhodneme). Cez obrovské množstvo prekážok sme sa preniesli a pomaly ale isto sme dotiahli veľký projekt do konca. Pomaly do tímu pribúdali ľudia, niektorí prišli pár krát, iní zotrvali a zostali až do konca a tým nám každý pomohol urýchliť a skvalitniť prácu. Každý do toho dal kus seba, niektorí z nás dokonca svoju vlastnú krv a ak by čo i len jeden človek chýbal, nebola by dnes trať tým, čím je. Dnes máme za sebou kus práce, obrovské množstvo zážitkov zo stavby a s radosťou pozeráme na naše dielo.

Takú trať chcelo otvoriť vo veľkom štýle. Pôvodne sme chceli už v marci, no zákerný malý škriatok čo kríva na lavú nohu nám v tom zabránil. Vhodným časovým obdobím sa javilo toto - podarilo sa nám totiž pomocou našej spoločnej kamarátky získať financie od EÚ prostredníctvom KomPraxu, čo určite veľmi výrazne pomohlo pri takej akcii ako je otváračka. Začali sme teda (aspoň teda časť z nás, napríklad mňa organizácia obišla) organizovať, pripravovať a plánovať. Zhotovil som ohyzdne vyzerajúci plagát, za ktorý sa budem ešte dlho hanbiť (viď. foto pod článkom), pozvali sme množstvo ľudí, všetko bolo prichystané ako sa patrí. Sobota, 15.6.2013 mala byť veľkým dňom. Moje pocity pred otváračkou boli zmiešané, predpokaldala sa totiž veľmi veľká účasť ľudí nejazdcov (a ja ako hnusný zákerný obmedzenec som toho názoru, že bajkerské akcie sú pre bajkerov). Nakoniec som však bol veľmi milo prekvapený. Účasť bola ako sa patrí - rozumné množstvo hostí, fotografi, kameraman(i), a hlavne my - piloti. Bez zbytočných rečí sme sa vrhli rovno na trať. Väčšina z nás stále jazdila iba po polovicu trate, nakoľko sme leniví tchori navyknutí na vleky a lanovky a tlačiť úplne zdola sa nám nechcelo. Trať bola rozdelená na dve časti, menej náročnú a náročnejšiu (ktorá bola náročnejšia vlastne len tým, že tam boli väčšie a viac skokov). Čo by to bolo za otváračku, keby nebolo pádov. Sám som pobozkal zem a nebol som sám. Našťastie som však odišiel po svojich, vďakaBohu za môjho strážneho anjela. Hoci sa plánované preteky nakoniec nekonali, kvôli nedostaku tvarohu na koláč, jazdilo sa dosť. Síce čím ďalej, tým menej, (spôsobené chýbajúcim vlekom) ale dosť. Celkovo som rád, že sa také niečo dialo, a parádne som si tento deň užil. Vážim si, že nás návštevou poctili aj sninskí piloti (hej ja viem, jazdci ako ja alebo ty, ale majú môj obdiv), a veľmi ma teší aj to, že bolo vidno pomerne dosť mladých nových tvárí. Som rád, že sme týmto vytvorili vhodné podmienky pre nových jazdcov a zasa posunuli lokálnu úroveň o kúštik dopredu.

Na koniec pár poďakovaní, ktoré patria všetkým ľuďom, ktorí priložili ruku k dielu a prispeli svojim potom k dostavaniu trate. Všetkým, ktorí sa zúčastnili na otváračke, či už s fotoaparátom v ruke, alebo nohami na pedáloch. Špeciálne poďakovanie patrí partii magorov, do ktorej patrím, osadenstvu obchodu lokálnym ľuďom známeho ako Kellys a v neposlednom rade mojim rodičom, bez ktorých by som nelietal.


Ak by ste niekedy mali cestu okolo Humenného, zastavte sa, legendy hovoria, že ak neprišiel ten malý krívajúci škriatok, tak tam tá trať stojí dodnes.Prístupov 3140
Kvalita článku
(100%) hlasov 2

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Tuning zraz Svidník 8.8.2015
[ 16.8.2015] (príspevkov 0)
"Na horskom bicykli dole kopcom..." - ča...
[ 27.6.2015] (príspevkov 0)
"Na horskom bicykli dole kopcom..." - ča...
[ 10.11.2014] (príspevkov 0)
"Na horskom bicykli dole kopcom..." - ča...
[ 12.10.2014] (príspevkov 0)
"Na horskom bicykli dole kopcom..." - ča...
[ 15.6.2013] (príspevkov 1)
"Na horskom bicykli dole kopcom..." - ča...
[ 7.5.2013] (príspevkov 2)
Pomsta je sladká...
[ 30.11.2012] (príspevkov 10)
"Nemám strach povedať čo treba povedať.....
[ 20.11.2012] (príspevkov 3)
Idete von? Zostaňte v spojení
[ 15.11.2012] (príspevkov 2)
"Prestaň toľko rozmýšľať"
[ 4.11.2012] (príspevkov 4)